Odmładzanie ust

Zabieg polecamy osobom z wąską czerwienią warg oraz w przypadku odwodnienia i utraty jędrności ust. W pewnym stopniu można także modelować kształt ust, korygować asymetrię, a także unieść opadające kąciki i nadać twarzy pogodny wygląd. Wypełnienie ust pomaga także poprawić wygląd twarzy u osób z promienistymi zmarszczkami wokół ust tzw. „zmarszczkami palaczy”. W zależności od życzenia pacjenta efekt może być bardzo widoczny lub możemy uzyskać jedynie nieznaczne ujędrnienie i odmłodzenie ust. Zabieg wykonujemy zarówno u osób młodych (kobiet i mężczyzn), jak i w późniejszym wieku. Rezultaty zabiegu są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie. Od razu po zabiegu, można powrócić do pełnej aktywności.

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku zabiegu powiększania ust prawie zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe (kremem lub jak u dentysty).

Jak długo utrzymuje się efekt?

Średni okres utrzymywania się preparatu 5-10 miesięcy. Długość ta zależy od rodzaju preparatu oraz od stopnia jędrności skóry i wieku. Palenie papierosów oraz opalanie się może skrócić czas działania preparatu.

Czy występują objawy niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i swędzenie oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu. Efekty uboczne nie trwają długo i można je łatwo ukryć przy pomocy codziennego makijażu. Jeżeli objawy te trwają dłużej niż tydzień lub, jeżeli zaobserwujesz inny rodzaj efektów ubocznych, poinformuj o tym lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego?

- nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby układu odpornościowego, niektóre rodzaje alergii, skłonność do przerosłych blizn oraz zakażenie skóry w miejscu wstrzyknięcia (np. opryszczka);
- wcześniejsze poddawaniu się niektórym zabiegom chirurgii estetycznej, zwłaszcza stosowanie produktów trwałych

Jakie są zalecenia przed iniekcją?

Nie należy zażywać aspiryny lub preparatów ją zawierających (np. Acard) przez tydzień przed zabiegiem.

Czas zabiegu: 40 minut
Znieczulenie: 30 minut